Herkese merhabalar. Yazımın görselinde de olduğu gibi bu yazıyı taşınacaklara özel olarak ekliyorum. Taşınacaklardan kastımın ev eşyalarını başka bir eve taşımak isteyenlerin direkt olmadığını, herhangi bir ürünü veya bizzat eşyayı bu başlıkta kastettiğimi belirtmek isterim 😀 Zira nere olursa olsun, dünyanın bir ucundan diğer ucuna ne taşınması gerekiyorsa bu yazıda birçok detayı bulacağınıza emin olabilirsiniz.

Başlıkta da yer alan parsiyel taşımacılık , özel ve nitelikli kargo firmalarının hizmet olarak sunabildiği ve güvenle değerli eşyaların da taşınabildiği bir kargo / nakliye türüdür. Zamanın şartları ve gelişme gösteren imkanlarımız lojistik sektöründeki gelişmelere de zemin olmuştur. Bir veya birden fazla sayıdaki ürünün, farklı alıcılara gidecek olmasına rağmen bir arada farklı ulaşım araçları içerisinde, yine sistemli bir şekilde taşınmasına parsiyel taşımacılık denmiştir. Binlerce ürünün bir arada rahatlıkla taşınmasına imkan veren bu sistem genellikle uluslararası kargolarda yaygın olarak kullanılan ve hava, deniz ulaşımı ile ağırlıklı olarak anılmaktadır.

Parsiyel Taşımacılık Fiyatları

Yukarıda da bahsettiğim üzere diğer taşımacılık türlerine göre toplu taşımalarda daha uygun olduğunu ifade edebileceğim bu hizmetle ilgili net fiyatlar belirtebilmek kesinlikle zordur. Normal kargolarda olduğu gibi yükün ağırlığı, alındığı yer ve ulaştırılacağı konum gibi kavramlar ücreti belirleyen önemli detaylardır. Fakat genel bir ifade belirtmek istersem özellikle satıcıların tercih etmesi gereken bir hizmet olduğunu söyleyebilirim. Zira özellikle uluslararası satışlarda her kargo için ödenmesi gereken vergi bedelleri bu yöntem benimsendiğinde fazlasıyla düşmektedir. Satıcı için avantajlı olan bu durum ürün maliyetini de etkileyen bir unsur olduğu için fiyat belirlenirken parsiyel taşımacılık tercih etmeyen rakiplere göre daha avantajlı olunur ve uygun fiyata ürün sunulabilir. 🙂

Parsiyel Taşımacılık için Önerim Var!

Düzenli depolar aracılığıyla uygulanan ve sistematik hale getirilen bu hizmeti tercih etmek isteyenlere Sultanahmet Kargo önerebilirim. Ürünlerini güvenle alıcıya gönderen firmalar pratik ve güleryüzlü hizmet için kesinlikle tercih edebilir. Özellikle pandemi başlangıcında şahit olduğumuz kargo faciaları vs de gözetildiğinde düzene ve güvenilirliğe çok ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

Ben Orhan Şengün. Bilgi alışverişinde bulunmak bana daima mutluluk veriyor. Soru ve önerileriniz için bana iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz!

Kalın sağlıcakla…