Zamanın hızlı geçtiği ve ekonomik sorunların küresel bir boyut kazandığı aşikar. Teknolojik değişimlere ise yukarıda belirttiğim hızda olduğu kadarı ile uyum sağlayabiliyor muyuz? İşte burası biraz karmaşık açıkçası…

Küçüklüğümden beri bir şeylere sahip olabilmek adına çok çalışmanın önemli olduğu gerçeği ile hayatımı şekillendirmeye çalıştım. Hatta bu doğrultuda “bedelini sormadan bir şeylere sahip olmak istiyorsan, saat fark etmeksizin çalışmayı öğrenmelisin” sözü de motivasyon açısından daima etkileyici olmuştur benim için. Bu doğrultuda “satın almak” hem bir motivasyon unsuru hem de bir gelenek diyebilirim biz insanlar için. Gelenek ve toplumun doğru olarak kabul ettiği unsurlara saygılı ve uyumlu yaşamak elbette birçok açıdan doğru ve faydalıdır ancak teknoloji ve hızla değişen yaşamımız gözetildiğinde satın almak artık ne kadar doğru bilemiyorum. 🙂 Kiralık ürünler daha bir dikkat çekici durmuyor mu artık sizce de?

Kiralamak Öncelik Haline Geliyor!

Şahsi düşüncem satılık kelepir ilanlardan ziyade ucuza kirala konseptli ürünler daha çok dikkat çekici duruyor. Pratik çözümler geliştirmek, hayatımızın her anında olduğu gibi bir ürüne sahip olmak hususunda da bize kolaylık sağlıyor. Sosyal medyanın varlığı ile daha çok hakim olduğumuz ”hızlı tüketim” kavramı ürünlerde de ortaya çıkıyor ve aldığımız ürünleri faydasız olarak görmemiz çok kısa bir sürede gerçekleşiyor.

Tam da bu noktada alma, kirala ! diyorum kendime nedense. Zira birçok ürünü satın almaktan ziyade bu ürünlerin ne kadar kullanılacağı da ciddi bir soru işareti haline geldi artık… Aldıktan sonra ihtiyaçlarımıza ne kadar cevap vereceği, yenisini almak istediğimizde tekrar ödeyeceğimiz tutar ve bu sırada ettiğimiz zararın bizde oluşturduğu moral bozukluğu kısa sürede atlatılacak türden değil bence 😀

Zaten değişeceğimiz bir ürün için almaktansa ucuzakirala.com tarzındaki sitelerden faydalanmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum. Belki başkası tarafından kullanılan bir üründe günümüz şartlarında hijyen kaynaklı aklımızda soru işaretleri belirebilir ancak profesyonel ekiplerin buna da çok mantıklı ve kurumsal çözümler getirdiğini rahatlıkla ifade edebilirim.

Ben Orhan Şengün. Bilgi paylaşımında bulunmaktan ciddi seviyede memnunum. Bana, web sitemde bulunan iletişim kanallarından ve aşağıdaki yorum kısmından daima ulaşabilirsiniz!